System Grzewczy 3D

To nowoczesne wysoce zaawansowane technologicznie urządzenia dla systemów ogrzewania centralnego zasilane energią elektryczną. Przyjęte rozwiązania są nowatorskie i cechują się wysoką efektywnością zarówno w zakresie ogrzewania jak i pozyskiwania ciepłej wody użytkowej.

W wszystkich modelach  nie występują grzałki oporowe, serce systemu to  moduł grzewczy którego budowa oraz zastosowane materiały gwarantują 100% sprawności przez bardzo długi okres. 

Atutem urządzeń grzewczych systemu 3D są systemy Automatycznego Przydziału Mocy, Inteligentnego Zarządzania Energią oraz Kontroli  Systemu Grzewczego. Te rozwiązanie w połączeniu z systemem raportowania błędów zabezpieczą nasz system grzewczy na wypadek wzrostu lub spadku temperatury i ciśnienia które mógłby doprowadzić do uszkodzeń. System inteligentnej kontroli rozpozna spadek temperatury powrotu dokonując automatycznej korekty czasów pracy wydłużając go lub skracając w wypadku wzrostu lub spadku temperatury.  

Przyjęte z indukcyjnych urządzeń grzewczych,  rozwiązanie oddzielenia czynnika grzewczego od elementu grzewczego, wyeliminowało zjawisko występowania kamienia kotłowego, i wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo użytkownika. Znacząco również wydłuża żywotność całego systemu grzewczego 

W wszystkich dwufunkcyjnych modelach systemu 3D  z serii BWE i BXE zastosowano dwa moduły grzewcze, tworząc tym samym dwa całkowicie niezależne od siebie obiegi grzewcze. Jeden moduł odpowiada za obsługę obiegu C.O. a drugi za obieg C.W. U. Rozwiązanie to umożliwia nam nie tylko niezależne sterowanie dwoma obiegami, ale znacząco obniża koszty użytkowania związane z pozyskiwaniem ciepłej wody użytkowej 

Urządzenia serii BX i BE to urządzenia jednofunkcyjne, jednak w każdym z modeli zostało zainstalowane oprogramowanie oraz moduł umożliwiający współpracę z wymiennikiem ciepła na potrzeby C.W.U.  mogą wiec stanowić niezależne źródło ciepła i ciepłej wody lub współpracować z innym źródłem ogrzewania wykorzystując ten sam wymiennik C.W.U. jako źródło ciepłej wody użytkowej.

Wyposażenie urządzeń w wszystkie niezbędne elementy układu grzewczego pozwala na bardzo szybki i nieskomplikowany montaż 

Elementami wyposażenia każdego dwufunkcyjnego modelu są wbudowane w urządzenie :

 • pompa obiegowa

 • naczynie przeponowe

 • manometr

 • zawór bezpieczeństwa

 • zabezpieczenie energetyczne

system grzewczy 3D Ekowiktor
Ekowiktor System 3D

Serce systemu to moduł grzewczy którego budowa oraz zastosowane materiały gwarantują 100% sprawności przez bardzo długi okres.

Obudowa elementu grzewczego została wykonana ze stopu aluminium i magnezu. Dzięki swej konstrukcji skutecznie utrzymuje ciepło wewnątrz obudowy, eliminując do minimum straty ciepła. 

Element grzewczy został umieszczony w tubie odlanej ze stali nierdzewnej i wykonany został z jednego kawałka przewodu niklowo-chromowego. Stop ten cechuje się wysoką odpornością na korozje i utlenianie w wysokich temperaturach

Wszystkie modele systemu Grzewczego 3D wyposażone są wyjścia na podłączenie zewnętrznych sterowników temperatury. Umożliwia to bezprzewodowe zdalne sterowanie urządzeniem (RF oraz WIFI).

 

Urządzenia wszystkich serii pozwalają również na podłączenie sterownika temperatury zewnętrznej ( sterownika pogodowego)

Nowością jest fabrycznie zainstalowany w wszystkich modelach moduł oraz  oprogramowanie umożliwiający sterowanie urządzeniem z poziomu dedykowanej aplikacji.

Oprogramowanie urządzenia umożliwia pracę w pełnym zakresie z zastosowaniem zewnętrznego sterownika jak i bez jego użycia. Zastosowanie nawet najprostszego regulatora temperatury pokojowej znacząco obniża koszty użytkowania.

wq1.jpg

Seria BPE

 
Ekowiktor System Grzewczy 3D

Urządzenie przystosowane do każdego rodzaju systemu grzewczego wykonanego w dowolnej technologii. Wbudowany bufor C.W.U o pojemności 35 L w połączeniu z wysoką efektywnością pozwala na szybkie pozyskiwanie ciepłej wody użytkowej (tylko 5 min do zagrzania pełnego zbiornika)

Model BPE205E zasilany prądem jednofazowym 230V idealnie sprawdzi się tam gdzie nie mamy możliwości podłączenia zasilania trójfazowego dając nam wysoki komfort w lokalach do 60m2.

Możliwość podłączenia automatyki zewnętrznej daje nam dodatkowe korzyści całkowicie automatyzując pracę urządzenia.

Wykorzystanie dwóch modułów grzewczych pozwala na całkowicie niezależne sterowanie obiegami dla C.O. i C.W.U co znacznie usprawnia pracę urządzenia oraz daje wymierne korzyści w formie oszczędności energii.

Seria BWE

 
Ekowiktor System grzewczy 3D

Urządzenie przystosowane do każdego rodzaju systemu grzewczego wykonanego w dowolnej technologii. Dzięki przyjętemu rozwiązaniu dwóch niezależnych obiegów i zastosowaniu dwóch modułów grzewczych wyeliminowano konieczność stosowania bufora dla C.W.U. Rozwiązanie to ma duży wpływ na ograniczenie wydatku energetycznego związanego z uzyskaniem ciepłej wody użytkowej.

 

Wyposażenie w trójstopniowy system regulacji mocy pozwala na dostosowanie parametrów do aktualnych potrzeb czy pory roku i znacząco obniża koszty użytkowania związane z utrzymaniem zadanej temperatury.

Na ograniczenie koszów związanych z eksploatacją ma również wpływ możliwość podłączenia automatyki zewnętrznej,

Seria BXE

 
Ekowiktor System grzewczy 3D

Nowoczesne wzornictwo w połączeniu z inteligentnymi funkcjami kontroli i zarządzania energią to nowy standard w ogrzewaniu elektrycznym.

Dwa niezależne obiegi na C.O i C.W.U. sterowane całkowicie niezależnie gwarantują komfort i wygodę obsługi.

Funkcja inteligentnej kontroli oraz systemu zarządzania energią w połączeniu z regulatorami temperatury pokojowej i czujnika pogodowego to gwarancja najbardziej ekonomicznego zarządzania energią

Podobnie jak pozostałe urządzenia Systemu 3D posiada wbudowane wszystkie elementy systemu grzewczego gwarantujące niezwykle łatwy tani i szybki montaż.

Seria BW i BX

 
system grzewczy 3D Ekowiktor

Urządzenie jednofunkcyjne które można zaadoptować na potrzeby uzyskania ciepłej wody użytkowej. Specjalny moduł w który wyposażone jest każde urządzenie pozwala na bezpośrednie wpięcie do urządzenia zaworu trójdrogowego i sterowanie nim oraz temperaturą wody w buforze z poziomu urządzenia.

Wysoka efektywność zapewnia bardzo szybki wzrost temperatury w buforze, a system inteligentnego zarządzania energią pozwala na bardzo efektywne i oszczędne użytkowanie.

Możliwość podłączenia automatyki zewnętrznej daje nam dodatkowe korzyści całkowicie automatyzując pracę urządzenia.

Urządzenia serii BX i BW mogą współpracować jako dodatkowe lub niezależne źródło ciepła 

Wyposażenie urządzenia w wszystkie niezbędne elementy układu grzewczego pozwala na bardzo szybki i nieskomplikowany montaż oraz natychmiastowe podjęcie pracy.

Seria BG i BL

 
Ekowiktor piec elektryczny

Urządzenie przystosowane do ogrzewania dużych powierzchni jak sklepy, szpitale, szkoły itd... również dla budownictwa wielorodzinnego. Sprawdzi się idealnie jako centralna kotłownia w budownictwie wielorodzinnym, gdzie koszty użytkowania można redukować dzięki instalacji fotowoltaicznej.

Szeregowe połączenie kilku modułów grzewczych w jednym urządzeniu wykazuje wysoką efektywność grzewczą zwłaszcza w wypadku ogrzewania podłogowego lub w współpracy z systemem Allura.

W związku z rosnącymi cenami paliw urządzenia te są doskonała alternatywą dla systemów ogrzewania gazowego, szczególnie przy stawkach dla przedsiębiorstw.

Urządzenia tej serii wymagają zamontowania na systemie grzewczym niezbędnych elementów układu pompy obiegowej, naczynia przeponowego , grupy bezpieczeństwa 

 • Opatentowany moduł grzewczy wysokiej efektywności

 • Dwa moduły grzewcze, jeden na ogrzewanie, jeden na ciepłą wodę

 • Wbudowana pompa obiegowa, naczynie przeponowe

 • Nie wymaga stosowania buforów C.W.U

 • Trójstopniowa regulacja mocy

 • Dwa tryby pracy, dla ogrzewania podłogowego i grzejnikowego

 • Tryb Lato/zima (C.O.+C.W.U., tylko C.O, tylko C.W.U)

 • Dotykowy wyświetlacz LED

 • Podwójny system zabezpieczeń

 • Automatyczny system ochrony przed zamarzaniem

 • System raportowania błędów

 • Wyjście na automatykę zewnętrzną

 • Opatentowany moduł grzewczy wysokiej efektywności

 • Współpraca z zewnętrznym buforem C.W.U

 • Wbudowana pompa obiegowa, naczynie przeponowe

 • Dwa tryby pracy, dla ogrzewania podłogowego i grzejnikowego

 • Dotykowy wyświetlacz LED

 • Podwójny system zabezpieczeń

 • Automatyczny system ochrony przed zamarzaniem

 • System raportowania błędów

 • Wyjście na automatykę zewnętrzną