049ca3d2-4afa-4cb3-a3e8-aa1144f11c14.jpg

SYSTEM GRZEWCZY 3D

Niezawodność  Bezpieczeństwo Ekologia

Charakterystyka 

To nowoczesna dwufunkcyjna jednostka centralna dla systemów ogrzewania centralnego zasilana energią elektryczną. Dzięki swej unikatowej budowie i przyjętym rozwiązaniom technicznym wykazuje wiele cech wspólnych z ogrzewaniem indukcyjnym, jak chociażby bardzo szybki wzrost temperatury czynnika grzewczego (wody) w systemie czy nie występowanie zjawiska osadzania się kamienia kotłowego. W urządzeniu zastosowano również stosowane w ogrzewaniu indukcyjnym rozwiązanie polegające na całkowitym rozdzieleniu elementu grzewczego od czynnika grzewczego.

Projekt bez tytułu.png

System Grzewczy 3D – technologia i budowa

O wyjątkowości systemu stanowią między innymi  przyjęte rozwiązanie na potrzeby uzyskania ciepłej wody użytkowej. Zamontowane w urządzeniu dwa moduły grzewcze pozwalają na niezależne sterowanie dwoma obiegami dzięki czemu wyeliminowano konieczność posiadania bufora C.W.U. (bojlera)

Sam moduł grzewczy i przyjęte w nim rozwiązania jest unikatowy i stanowi o wyjątkowości systemu.

Obudowa elementu grzewczego została wykonana ze stopu aluminium i magnezu. Dzięki swej konstrukcji skutecznie utrzymuje ciepło wewnątrz obudowy, eliminując do minimum straty ciepła.

Element grzewczy został umieszczony w tubie odlanej ze stali nierdzewnej, którą wypełniono proszkiem magnezytowym o bardzo wysokim stopniu przewodzenia ciepła, i wykonany został z jednego kawałka przewodu niklowo-chromowego. Stop ten cechuje się wysoką odpornością na korozje i utlenianie w wysokich temperaturach, zapewniając 100% sprawności przez bardzo długi okres.

Kanał grzewczy którym płynie woda poddawana ogrzaniu również został odlany z stali nierdzewnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyeliminowano ewentualne wycieki i zwiększono odbiór ciepła z elementu grzewczego.

system grzewczy 3D moduł

System grzewczy 3D – Sterowanie i wyposażenie

System został wyposażony w tygodniowy w pełni funkcjonalny programator umożliwiający niezależne sterowanie dwoma obiegami wody, na potrzeby C.O i C.W.U.

Funkcje inteligentnego sterowania pozwalają na optymalny dobór parametrów, oraz na bieżąco przeprowadzają diagnostykę systemu pod kątem ewentualnych błędów.

Posiadający własne źródło zasilania moduł pamięci pozwala na zapisanie ustawień które zostaną zachowane w wypadku odcięcia zasilania

 

podstawowe funkcje wyświetlacza

 • temperatura C.O

 • temperatura C.W.U

 • histereza

 • wskaźnik pracy pompy obiegowej

 • aktualna temperatura w systemie grzewczym

 • aktualny program

 • kontrolka błędów

 • system antyfreeze

 • godzina

 

System został również wyposażony w wyjście na automatykę zewnętrzną dzięki czemu możemy sterować piecem z poziomu aplikacji za pomocą sterownika WiFi, lub za pomocą zewnętrznych czujników temperatury.

 

Wyposażenie systemu w wszystkie niezbędne elementy układu grzewczego pozwala na bardzo szybki i nieskomplikowany montaż i natychmiastowe podjęcie pracy.

 • pompa obiegowa

 • naczynie przeponowe

 • manometr

 • zawór bezpieczeństwa

 • zabezpieczenie energetyczne

 • programator tygodniowy

system grzewczy 3D sterowanie

System grzewczy 3D – Bezpieczeństwo

Przyjęte rozwiązania oraz podwójny system zabezpieczeń decydują o całkowitym bezpieczeństwie dla użytkownika, oraz zabezpieczają urządzenie przed uszkodzeniem w wyniku działania czynników zewnętrznych, jak brak przepływu wody spowodowany np. wyciekiem wody z systemu. Urządzenie zostało również wyposażone w zawór bezpieczeństwa na wypadek gwałtownego wzrostu ciśnienia w systemie.

Budowa modułu grzewczego wyeliminowała kontakt czynnika grzewczego ze źródłem ciepła. Rozwiązanie to przyjęto z systemów ogrzewania indukcyjnego eliminując możliwość porażenia prądem w trakcie użytkowania.

Urządzenie zostało wyposażone w zabezpieczenia energetyczne odpowiednio dobrane dla jego mocy, a inteligentny system wykrywania usterek wyłączy automatycznie urządzenie w wypadku wykrycia błędu lub usterki.

Urządzenie wyposażone zostało również w zabezpieczenia chroniące je przed tzw. „suchym przepływem”, do którego dochodzi w wypadku braku przepływu czynnika grzewczego, oraz dwustopniowy system antyfreeze który automatycznie włączy urządzenie w wypadku spadku temperatury poniżej zadanego poziomu.

Przerwy w dostawie energii również nie stanowią zagrożenia. Dzięki wbudowanemu modułowi pamięci wyposażonemu w własne źródło zasilania ustawienia zostaną zachowane a system wznowi automatycznie prace po przywróceniu zasilania.

 

UWAGA!!!Należy pamiętać że wyłącznie prawidłowe użytkowanie i montaż oraz zachowanie ujętych w instrukcji parametrów instalacji energetycznej gwarantuje całkowite bezpieczeństwo.

System 3D - koszt eksploatacji

Jak wszystkie systemy zasilane energią elektryczną tak i system 3D nie wymaga komina i systemu wentylacji. Dzięki wbudowanym zabezpieczeniom energetycznym nie wymaga również kosztownych przeróbek instalacji elektrycznej. Również wpięcie do sieci grzewczej dzięki wyposażeniu urządzenia w wszystkie elementy systemu jest tańsze niż w wypadku jakichkolwiek innych systemów ogrzewania.

Dzięki przyjętemu rozwiązaniu dwóch niezależnych obiegów i zastosowaniu dwóch modułów grzewczych wyeliminowano konieczność stosowania bufora dla C.W.U. Rozwiązanie to ma duży wpływ na ograniczenie wydatku energetycznego związanego z uzyskaniem ciepłej wody użytkowej.

Wszystkie modle dla Systemu 3D zostały wyposażone w trójstopniowy system regulacji mocy co pozwala na dostosowanie parametrów do aktualnych potrzeb czy pory roku i znacząco obniża koszty użytkowania związane z utrzymaniem zadanej temperatury. Na ograniczenie koszów związanych z eksploatacją ma również wpływ możliwość zaprogramowania urządzenia do pracy wyłączenie w godzinach tańszej energii dla taryf G12 i G12w oraz podłączenie automatyki zewnętrznej.

 

Uwzględniając koszty zakupu i montażu System 3D stanowi mocną konkurencję dla pomp ciepła. Zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na montaż instalacji fotowoltaicznej która dodatkowo obniży nam koszty użytkowania.

( dla przykładu koszt zakupu i montażu systemu 3D dla 160m2 wyniesie około 10tyś zł)

 

Innowacyjna technologia, użyte materiały oraz przyjęte rozwiązanie (dwa niezależne obiegi) wskazują że System 3D wypada dużo bardziej korzystnie niż tradycyjne systemy oparte na grzałkach oporowych.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA 

instrukcja podłączenie.jpg

System grzewczy 3D – Instalacja 

Wyposażenie systemu w wszystkie niezbędne elementy układu grzewczego pozwala na bardzo szybki i nieskomplikowany montaż i natychmiastowe podjęcie pracy.

elementy wyposażenia:

 • pompa obiegowa

 • naczynie przeponowe

 • manometr

 • zawór bezpieczeństwa

 • zabezpieczenie energetyczne

 • programator tygodniowy

 1. Wejście (zasilanie) dla obiegu C.W.U. 1/2”,

 2. Wyjście dla obiegu C.W.U 1/2”,

 3. Powrót dla obiegu C.O 3/4”,

 4. Zasilanie obiegu C.O. 1/2”,

 5. Wyjście dla obiegu C.O. 3/4"

Do pobrania :​

3D - Parametry Techniczne

3D - Budowa Urządzenia