rekuperacja Ekowiktor.jpg

Rekuperacja 

Niezawodność  Bezpieczeństwo Ekologia

Charakterystyka 

Genialne, proste, ciche i praktycznie bezobsługowe. Urządzenia rekuperacji decentralnej, wyprzedzają epokę, oddając to co najlepsze w wentylacji : wysoki odzysk ciepła, nawet do 94%, bardzo niski poziom hałasu jedynie 13dB oraz bardzo niski pobór prądu 2Watt ..... czego chcieć więcej ?!

Rekuperacja nie zastępuje ogrzewania, ale pomaga zachować ciepło w domu. Przy odprowadzaniu z pomieszczenia ciepłego powietrza, powietrze przechodzi przez ceramiczny wymiennik ciepła o wysokiej wydajności. Przy zmianie kierunku pnawiewu świeże, nasycone tlenem powietrze z zewnątrz po drodze zabiera z wymiennika ciepła zgromadzone w nim ciepło i oddaje je do wprowadzanego z zewnątrz świeżego powietrza.

ZALETY DECENTRALIZACJI SYSTEMU WENTYLACJI Z ODZYSKIEM CIEPŁA

montaż w dowolnym momencie , w trakcie lub po zakończeniu budowy 

niskie koszty montażu w ścianie zewnętrznej;

obniża straty energii;

prosty montaż (nawet samodzielny)

łatwa konserwacja;

trwałość;

obniża straty energii;

innowacyjne przedsięwzięcie do nowego lub istniejącego mieszkania.

 

wentylacja1.jpg
wentylacja2.jpg

1 ETAP: Ciepłe, zabrudzone powietrze jest wywiewane na ulice przy pomocy wentylatora (zużywającego małe ilości energii elektrycznej)  przy czym znaczy odsetek ciepła, zawartego w wywiewanym powietrzu, pozostaje w wymienniku ciepła (efekt wymiany ciepła).

2 ETAP: Po upływie 68 sekund wymiennik ciepła zostaje nagrzany do temperatury pokojowej. W tym czasie następuje automatyczna zmiana kierunku i wentylator wdmuchuje świeże powietrze z zewnątrz do pomieszczenia.

3 ETAP: Wentylator nawiewa z ulicy do budynku świeże, ale chłodne powietrze. Przechodząc przez nagrzany wymiennik ciepła, świeże powietrze zabiera maksymalna ilość znajdującego się w nim ciepła. Dzięki dużej powierzchni akumulatora ciepła powietrze praktycznie zostaje podgrzane do temperatury pokojowej, przy tym odbywa się powolne i oszczędzające schładzanie wymiennika ciepła.

4 ETAP: Po 68 sekundach następuje ochłodzenie wymiennika ciepła, ponieważ ciepło już znajduje się w pomieszczeniu. Wentylator znów zmienia kierunek obrotów i cykl rozpoczyna się ponownie od 1 etapu

STEROWANIE I KONTROLA 

 

Mechanizm kierujący Ventoxx Twist został skonstruowany do sterowania urządzeniami wentylacyjnymi Ventoxx Champion, Comfort, Invisible и Slim Line. Przy użyciu tylko jednego pokrętła można regulować wszystkie funkcje. Urządzenia wentylacyjne są wyposażone w smart - wentylatory, z wbudowanym zespołem zasilania i sterowaniem, więc regulatorowi pozostaje tylko wysłać do wentylatora potrzebny sygnał. Do jednego Ventoxx Twist możemy podłączyć kilka urządzeń.

Tryby pracy:

5 trybów pracy z nawrotem wentylatora (z rekuperacja);

5 trybów pracy bez nawrotu dla nawiewu powietrza (bez rekuperacji);

5 trybów pracy bez nawrotu dla wywiewu powietrza (bez rekuperacji);

1 tryb pracy to „intensywne przewietrzanie” z nawiewem powietrza;

1 tryb pracy to „intensywne przewietrzanie” z wywiewem powietrza;

Ventoxx Harmony (7) mały.png

Niezależnie od tego, czy szukasz kilku pomocnych wskazówek, czy potrzebujesz doświadczonego profesjonalisty do kompleksowego zarządzania projektem — mamy narzędzia i doświadczenie, które gwarantują sukces.
Jeśli jesteś zainteresowany montażem  lub zakupem rekuperacji skontaktuj się z nami, aby otrzymać wycenę. Nasi wykonawcy, specjaliści z  wieloletnim doświadczeniem.


Możesz nam zaufać.