Zielona Gmina - program poprawy jakości powietrza

Zaktualizowano: 23 wrz 2021

Program Zielona Gmina skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego. Zakłada poprawę jakości powietrza poprzez modernizację systemów grzewczych na nowoczesne ekologiczne źródła ciepła w lokalach znajdujących się pod ich zarządem.

Głównym założeniem programu w ramach obowiązujących dyrektyw unijnych jest między innymi redukcja zanieczyszczeń pochodzących z przydomowych kotłowni, oraz zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii.

Założenia programu


W wielu wypadkach brak środków finansowych jest skuteczną barierą uniemożliwiająca najemcom lokali czynszowych modernizację swoich systemów grzewczych. Przygotowane przez nas rozwiązania w zakresie użytych technologii realizacji i finansowania skutecznie tą barierę znoszą.

Niskie koszty zakupu i montażu, system dofinansowań oraz kredytów pozwala na efektywną i szybką realizację projektów związanych z przejściem na ekologiczne źródła ciepła w lokalach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej


Technologia


W chwili obecnej na rynku urządzeń grzewczych istnieje ogromna różnorodność rozwiązań technologicznych w zakresie ogrzewania pomieszczeń.

System grzewczy 3D to nowoczesna dwufunkcyjna jednostka centralna dla systemów ogrzewania centralnego zasilana energią elektryczną. Zamontowane w urządzeniu dwa moduły grzewcze pozwalają na niezależne sterowanie dwoma obiegami dzięki czemu wyeliminowano konieczność posiadania bufora C.W.U. (bojlera)

Przyjęte rozwiązania oraz podwójny system zabezpieczeń decydują o całkowitym bezpieczeństwie dla użytkownika, oraz zabezpieczają urządzenie przed uszkodzeniem w wyniku działania czynników zewnętrznych.

Wszystkie modle dla Systemu 3D zostały wyposażone w trójstopniowy system regulacji mocy co pozwala na dostosowanie parametrów do aktualnych potrzeb czy pory roku i znacząco obniża koszty użytkowania związane z utrzymaniem zadanej temperatury

Rozprowadzenie ciepła oparto na systemie rur PP-R oraz grzejnikach płytowych dzięki czemu cały system jest nieporównywalnie tańszy w porównaniu do innych systemów.. Całkowity koszt zakupu i montażu kompletnego systemu dla mieszkania o powierzchni do 75m2 możemy zamknąć w kwocie do 11 tyś zł


Korzyści

Uwzględniając koszty zakupu i montażu System 3D stanowi mocną konkurencję dla jakichkolwiek innych rozwiązań w zakresie ogrzewania, i niesie z sobą korzyści dla każdej ze stron, najemcy jak i zarządcy (gminy/powiatu)


Zarządca


- efektywne działania w zakresie poprawy jakości powierza

- brak kosztów związanych z utrzymaniem systemu odprowadzania spalin czy wentylacji w wypadku jakichkolwiek innych niż zasilane energią elektryczną systemów

- brak kosztów związanych z bieżącą eksploatacją., System 3D nie wymaga okresowych przeglądów

- w porównaniu do systemów zasilanych gazem czy paliwami stałymi jest całkowicie bezpieczny. Nie posiada połączeń wysokotemperaturowych nie zachodzi wiec niebezpieczeństwo pożaru, nie występuje również zjawisko zagrożenia wybuchem czy zatrucia spalinami.

- jest wyjątkowo tani i łatwy w montażu

- nie posiada elementów podlegających obowiązkowej utylizacji


Najemca


- całkowita bezobsługowość. Wbudowany programator pozwala na zaprogramowanie urządzenia do pracy wg. indywidualnych potrzeb

- bezpieczeństwo. podwójny system zabezpieczeń decyduje o tym że jest to urządzenie całkowicie bezpieczne dla użytkownika

- niskie koszty użytkowania dzięki regulacji mocy urządzenia, rozwiązaniom technicznym oraz użytym materiałom

- wysoka sprawność systemu grzewczego utrzymywana na stałym poziomie przez cały czas użytkowania


Finansowanie


Program zakłada podział kosztów związanych z wdrożeniem systemu pomiędzy zarządcą a najemcą poprzez :

- dotacje celowe na realizacje przedsięwzięcia

- zwolnienia z podatku/czynszu

- w wypadku osób o niskich dochodach również dopłat do kosztów ogrzewania


Najemca uzyska dostęp do niskooprocentowanego kredytu na pokrycie pozostałych kosztów związanych z modernizacją systemu grzewczego. Dzięki przyjęciu takiego modelu cały proces może odbyć się bez nakładów finansowych z jego strony co znacznie zwiększy ilość realizowanych projektów.

27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie