Program Czyste Powietrze Plus

Zaktualizowano: 13 lip

Wnioski w programie Czyste Powietrze Plus można będzie składać już od 15 lipca. Na realizację programu Czyste Powietrze Plus rząd chce przeznaczyć prawie 2 mld złotych.


To nowy program, który zakłada wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynku z możliwością przedpłaty dla rodzin o niższych dochodach. Czyste Powietrze Plus od dotychczasowych zasad Czystego Powietrza różni się przede wszystkim tym, że będzie można uzyskać w szybkim czasie prefinansowanie do 50% kwoty objętej programem.

Aby otrzymać przedpłatę niezbędne jest złożenie wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wnioski można składać od 15 lipca.


Komu i w jakiej wysokości przysługuje dofinansowanie

  • do 30 tys. zł - to podstawowy poziom dofinansowania, dla osób z rocznym dochodem do 100 tys. zł,

  • do 37 tys. zł - to podwyższony poziom dofinansowania – licząc przeciętny miesięczny dochód na osobę do 1564 zł w gospodarstwie wieloosobowym i do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym.Procedura i terminy krok po kroku


1. Rozpatrzenie wniosku ma trwać do 14 dni.


2. W ciągu 2 tygodni od zawarcia umowy ma być uruchomiona wypłata zaliczkowa na konto wykonawcy, czyli 50% przyznanej wartości dotacji.


3. Po zrealizowaniu całego przedsięwzięcia właściciel beneficjent złoży końcowy wniosek o płatność, zawierający ostateczną fakturę, protokół odbioru, który będzie dokumentował wykonanie całości prac oraz potwierdzenie uregulowania wkładu własnego.


4. Rozpatrzenie wniosku o płatność wraz z wypłatą pozostałych pieniędzy z dotacji, powinno nastąpić w ciągu 30 dni od daty złożenia dokumentu przez beneficjenta.
86 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie