Kocioł Indukcyjny Komfort-charakterystyka

Aktualizacja: sty 7

Kocioł Indukcyjny jest niczym innym jak kotłem elektrycznym który zamienia energie elektryczną na energie cieplną z jedną zasadnicza różnicą. W kotle indukcyjnym nie występują grzałki oporowe, ogrzanie czynnika następuje w wyniku przekształcenia energii elektrycznej w prądy wirowe i wytworzenie w uzwojeniu pierwotnym pola elektromagnetycznego. Płyn chłodzący (woda) znajdujący się w rurze wewnątrz cewki jest poddawany silnemu nagrzewaniu, a proces cyrkulacji zapewnia jego przejście do systemu grzewczego eliminując w ten sposób możliwość przegrzania.

Jest świetnym rozwiązaniem dla każdego typu budynków, pomieszczeń mieszkalnych oraz przemysłowych. Idealna alternatywa dla innych oferowanych na rynku kotłów grzewczych na: gaz, węgiel, olej napędowy, drewno opałowe oraz pellet. Kocioł typu KOMFORT może być również używany w połączeniu z urządzeniami pracującymi na innych rodzajach paliwa.
Zjawisko indukcji elektromagnetycznej jakie zostało wykorzystane w urządzeniu sprawia że kocioł nagrzewa wodę w bardzo szybkim tempie, cechuje się wysoką sprawnością sięgającą 99% i dużo mniejszym zużyciem energii elektrycznej w stosunku do tradycyjnych urządzeń grzewczych dochodzącym do 30 %. Zastosowane w kotle indukcyjnym typu KOMFORT rozwiązania sprawiają że jest wyjątkowo skuteczne, bezawaryjne i długowieczne urządzenie

Główne zalety Kotła Indukcyjnego Komfort


- brak emisji Co2 i spalin

- nie wymaga podłączenia do komina oraz systemu wentylacji

- wysoka sprawność kotła indukcyjnego 99%

- montaż kotła w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni

- długa żywotność (producent określił na 25 lat)

- łatwa instalacja, możliwość podłączenia do istniejącej instalacji grzewczej, integracja z dowolnym systemem grzewczym

- regulacja temperatury czynnika wbudowanym termostatem

- niski pobór energii elektrycznej

- bezobsługowy i bezpieczny

- wysoki poziom zabezpieczeń elektrycznych urządzenia

- bezpieczeństwo pożarowe (brak połączeń wysokotemperaturowych)

- małe wymiary kotła Indukcyjny kocioł grzewczy typu KOMFORT:

3- 5 kW wymiary: długość 60 cm/ szerokość 32 cm/ głębokość 18 cm

9- 15 kW wymiary: długość 90 cm/ szerokość 32 cm/ głębokość 18 cm

- ogromna oszczędność finansowa w stosunku do innych kotłów oraz związanych z nimi dodatkowych kosztów ( tzn. brak przyłączy, przeglądów, brak instalacji kominowej oraz wentylacyjnej, brak potrzeby organizowania pomieszczenia na magazynowanie materiału opalowego : drewno, węgiel, Pellet itp.)Koszty montażu i użytkowania kotła Indukcyjnego


Ogrzewanie elektryczne w błędnej ocenie jest jednym z najdroższych. Obecnie rozwiązania technologiczne pozwalają na znaczne oszczędności energii. Kocioł indukcyjny to nowoczesne urządzenie które wytwarza ciepło dzięki zjawisku indukcji magnetycznej a nie tradycyjnych grzałek oporowych, dzięki czemu zużywa do 30% mniej energii.


Odpowiednia konfiguracja systemu, zastosowanie odpowiednich ze względu na parametry elementów systemu grzewczego oraz odpowiednich sterowników również znacząco mogą obniżyć koszty użytkowania.

Na koszty użytkowania poza wymienionymi wyżej czynnikami decydujący wpływ ma kilka czynników:

-izolacyjność cieplna budynku,

-ilość wody w systemie grzewczym,

-rodzaj ogrzewania (podłogowe, tradycyjne, mieszane),

Ogrzewanie domu czy mieszkania kotłem indukcyjnym zasilanym energią pochodzącą z paneli fotowoltaicznych to bez wątpienia szczytowe sięgnięcie jeśli chodzi o połączenia technologii i ekologii. Oczywiście takie rozwiązanie wiąże się z nie małą inwestycją ale jeśli się dłużej zastanowimy, a koszty rozłożymy na lata szybko okaże się że inwestycja dość szybko się zwraca i gwarantuje nam wiele lat darmowego ogrzewania i darmowej energii. No i w końcu że wybraliśmy opcję najbardziej przyjazną środowisku. Zastosowanie paneli fotowoltaicznych może całkowicie lub częściowo kompensować wydatki związane z ogrzewaniem. Takie rozwiązanie sprawia że możemy całkowicie wyeliminować konieczność ogrzewania kotłem gazowym czy jakimkolwiek innym rodzajem paliw. Kotły indukcyjne w porównaniu do tradycyjnych urządzeń grzewczych gdzie źródłem ciepła jest grzałka oporowa cechują się dużo mniejszym zużyciem energii.Jak dużą instalację założyć, jakie panele wybrać i po jakim czasie moja instalacja się zwróci? To trzy najczęściej zadawane pytania. Pytania kluczowe i w pełni uzasadnione oddające całą związaną z fotowoltaiką filozofię. Te trzy pytania to filary podstaw ekonomii dla technologii która ma nam służyć przez bardzo długi okres. W zależności od potrzeb moc naszej instalacji dobieramy tak, by poniesione na nią nakłady znacznie zredukowały lub całkowicie wyeliminowały nasze rachunki za energię elektryczną.


Zalecane wielkości instalacji dla poszczególnych kotłów:


kocioł 3kW - 2,5kWp

kocioł 5kW - 3,5kWp

kocioł 9kW - 7,1kWp

kocioł 10kW -8,2kWp

kocioł 15kW - 10kWp

118 wyświetlenia0 komentarz

©2020 by Ekowiktor. Grupa Global Energy TDF