Ile to kosztuje i czemu ....tak tanio

Aktualizacja: 9 gru 2020

Od samego początku ekonomika kotła indukcyjnego przemawia na jego korzyść. Bardzo niski koszt montażu i uruchomienia w stosunku do innych systemów w szczególności do kotłów gazowych czy pompy ciepła czyni z niego mocnego konkurenta. Koszt zakupu i instalacji kotła gazowego jest również wyższy. Użytkownik nie musi ponosić kosztów i wykonywać zgodnych z normami kominów czy wentylacji oraz specjalnych przyłączy co znacznie obniża koszty.

Również instalacja hydrauliczna nie wiele się różni od instalacji standardowo budowanych dla innych urządzeń grzewczych Na uwagę zasługuje również fakt, iż instalacja i użytkowanie kotła indukcyjnego nie wymaga wymiany grzejników, kocioł KOMFORT współpracuje z grzejnikami stalowymi, miedzianymi czy aluminiowymi oraz znaczących zmian w już istniejącej instalacji. Kocioł indukcyjny KOMFORT współpracuje z każdym rodzajem instalacji grzewczej wykonanej z rur: miedzianych, stalowych, tworzyw sztucznych (PE, PEX, PP, PB, PVCC itp. Może pracować jako niezależne źródło ciepła w systemach C.O. i C.W.U. z akumulatorem ciepła lub wspomagać systemy z kotłami grzewczymi na: gaz, węgiel, olej napędowy, drewno opałowe oraz pellet.


Zastosowane w kotle indukcyjnym typu KOMFORT rozwiązania sprawiają że jest to wyjątkowo skuteczne, bezawaryjne i długowieczne urządzenie. Stanowi o tym miedzy innymi brak części ruchomych oraz fakt iż nośnik cieplny (woda) nie ma styczności z elementem grzewczym. Brak grzewczych lub ruchomych części które są w bezpośrednim kontakcie z płynem chłodzącym eliminuje konieczność konserwacji i prac zapobiegawczych zarówno w okresie poza sezonem, jak i podczas ogrzewania. W systemach grzewczych zasilanych kotłem indukcyjnym zachodzi zjawisko elektromagnetycznego uzdatniania wody, co zapobiega przyklejaniu się kamienia kotłowego wewnątrz rur, zaworów, pomp i innych urządzeń systemu centralnego ogrzewania.

Ile to kosztuje?

Idealnym rozwiązaniem jest zasilanie kotła energią pochodzącą z paneli słonecznych. Jeśli jednak musimy zasilać nasz kocioł indukcyjny prądem z sieci warto zacząć od przejścia na taryfę G12w. Oczywiście głównym wyznacznikiem kosztów naszego ogrzewania będzie izolacyjność cieplna to jednak warto za energię płacić jak najmniej. Odpowiedni dobór pory w jakiej nasz kocioł będzie pracował ma bowiem decydujący wpływ na koszty związane z ogrzewaniem.

Zastosowanie buforu ciepła również może stanowić o dużych oszczędnościach. Bufory ciepła są powszechnie stosowane w Europie. U nas pozostają egzotyką niesłusznie, bo takie urządzenie przyniosłoby przeliczalne wprost na złotówki korzyści w każdym domu ogrzewanym węglem, a tym bardziej drewnem.

Jeśli więc własnie wybudowaliśmy lub jesteśmy w trakcie budowy możemy na podstawie klasy energetycznej zapisanej w planach naszego domu określić w dużym przybliżeniu koszty związane z ogrzewaniem.

52 wyświetlenia0 komentarz

©2020 by Ekowiktor. Grupa Global Energy TDF