Granulatory Biomasy -odpowiedzią na rosnące ceny pelletu.

Zaktualizowano: 27 lip

Rosnące ceny pelletu straszą równie mocno użytkowników pieców i kotłów na ten właśnie rodzaj paliwa, tak samo jak ceny energii spędzają sen z powiek tym którzy swojej systemy grzewcze zasilają prądem. Wspólnym mianownikiem dla obu jest jednak fakt że swoje paliwo mogą wytwarzać samodzielnie. W wypadku energii elektrycznej sprawa jest jasna, energię wytwarzamy ze słońca czy wiatru, a wypadku pelletu?Pellet jest paliwem pochodzenia naturalnego, który możemy wytworzyć samemu w warunkach domowych dzięki tzw. pleciarkom. Są to granulatory biomasy o odpowiednich parametrach, przystosowane do produkcji bio paliwa z konkretnych materiałów.


Firma WoodTrucker to światowy lider produkcji linii produkcyjnych i maszyn do obróbki drewna doposażyła swoje portfolio właśnie o maszyny zagospodarowujące odpady powstające przy obróbce drewna.


"WoodTrucker posiada globalną sieć produkcji, dystrybucji, sprzedaży i wsparcia technicznego obejmującą ponad 170 krajów. Specjalizuje się w automatyzacji obróbki drewna od ponad 30 lat. Oferta firmy obejmuje 200 projektów kompletnych linii produkcyjnych oraz 50 urządzeń."


Czy Produkcje pelletu jest opłacalna?


Uwzględniając rosnące ceny pelletu jak najbardziej produkcja pelletu na własny użytek jest opłacalna. Mając do dyspozycji pleciarkę np. model SHOTER 100 jesteśmy w stanie wytworzyć 100kg dobrej jakości pelletu na godzinę co w zasadzie pozwala nam na uzyskanie 1 tony dziennie. Zagospodarowując odpady drzewne jakie mamy pod ręką ( możemy je również kupić ) koszt produkcji naszego pelletu składającego sie w 100% z odpadów drewnianych możemy wytworzyć od 300 do 600 zł za tonę.


Zakładając że zużywamy około 4 tony na sezon to zakup naszej pleciarki powinien nam się zwróć bardzo szybko, a jeśli robimy pellet wspólnie z sąsiadem to wydatek zwróci się już po pierwszym sezonie.


Czy produkcja pelletu jest trudna?


Produkcja pelletu nie jest trudna. W serwisie YouTube oraz w Internecie jest pełno filmów oraz materiałów w temacie produkcji. Oczywiście szczątkowa wiedza jak chociażby jakiej wilgotności czy z jakich materiałów możemy produkować pellet jest niezbędna, tak samo jak np. zawartość lanoliny ( spoiwa) w danym gatunku drewna ale sam proces jest łatwy do przeprowadzenia.


katalog do pobrania

WoodTrucekr katalog PL
.pdf
Download PDF • 2.41MB

Jeśli mamy dostęp do odpadów drzewnych nasza pleciarka może nie tylko produkować pellet na nasze potrzeby, może okazać się ze produkcja stanie się źródłem dodatkowego lub głównego dochodu. Zróżnicowanie maszyn pozwala na produkcję pelletu od 100 do nawet 900kg na godzinę. Takie rozwiązanie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na pellet nawet dla kilkunastu gospodarstw domowych . Warto jednak w takim wypadku zaopatrzyć sie w rozdrabniarkę do drewna jeśli nie mamy dostępu do trocin o odpowiedniej wielkości dla naszej pleciarki.Pamiętajmy że pellet możemy robić nie tylko z 100% drewna, możemy stosować inne materiały oraz różnego rodzaju mieszanki. Kotły na pellet są przystosowane do spalania pelletu o określonych parametrach wiec warto sprawdzić czy w naszym kotle możemy np. palić pelletem wyprodukowanym z mieszanki słomy i drewna.


Firma Ekowiktor od dłuższego czasu specjalizuje się w sprzedaży i montażu urządzeń grzewczych zasilanych energią elektryczną. Zwróciliśmy się do naszych partnerów zagranicznych z zapytaniem o możliwość nawiązania współpracy z producentem pleciarek. Odpowiedź przyszła dość szybko, a nasz wybór padł właśnie na firmę WoodTrucker. Zakres naszej współpracy obejmuje nie tylko dostawy sprzętu ale również pomoc techniczną i wsparcie serwisowe w zakresie dotyczącym nie tylko sprzedaży oraz obsługi urządzeń, ale również samego procesu produkcji pelletu. Jakie mieszanki stosować jaka matryca będzie odpowiednia do danego materiału, jaka wilgotność będzie najbardziej odpowiednia, na te i inne pytania odpowie 24/24 serwis wsparcia technicznego. W drodze do nas są już z pierwsze pleciarki. Każdy zainteresowany kupnem urządzenia będzie mógł przyjechać i na miejscu sprawdzić maszynę oraz jakość produkowanego pelletu. Będzie też możliwość zamówienia partii próbnej 25kg peleltu wytworzonego z wskazanego materiału lub mieszankiWszystkich zainteresowanych zakupem urządzeń zapraszamy do kontaktu telefonicznego 695 564 045

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania


UWAGA !!!

Posiadanie rozdrabniarki do drewna umożliwia przygotowanie nieograniczonej ilości materiału odpowiedniego do produkcji pelletu w sezonie letnim z drewna o odpowiedniej wilgotności.

Te urządzenia również posiadamy w ofercie1268 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie