Duet energetyczny i gorący...jak darmowy prąd latem i darmowe ciepło zimą

Aktualizacja: 9 gru 2020

Ogrzewanie domu czy mieszkania kotłem indukcyjnym zasilanym energią pochodzącą z paneli fotowoltaicznych to bez wątpienia szczytowe sięgnięcie jeśli chodzi o połączenia technologii i ekologii. Oczywiście takie rozwiązanie wiąże się z nie małą inwestycją ale jeśli się dłużej zastanowimy, a koszty rozłożymy na lata szybko okaże się że inwestycja dość szybko się zwraca i gwarantuje nam wiele lat darmowego ogrzewania i darmowej energii. No i w końcu że wybraliśmy opcję najbardziej przyjazną środowisku.


​Koszty otrzymywania energii elektrycznej ze światła słonecznego były zawsze wielokrotnie wyższe niż przy wykorzystaniu innych źródeł energii. Wraz ze spadkiem cen (200-krotnym w latach 1977-2015), z większą dostępnością technologii, programami dofinansowania i rosnącą świadomością ekologiczną technologia ta stała się powszechna i ogólnie dostępna.


Zastosowanie paneli fotowoltaicznych może całkowicie lub częściowo kompensować wydatki związane z ogrzewaniem. Takie rozwiązanie sprawia że możemy całkowicie wyeliminować konieczność ogrzewania kotłem gazowym czy jakimkolwiek innym rodzajem paliw. Kotły indukcyjne w porównaniu do tradycyjnych urządzeń grzewczych gdzie źródłem ciepła jest grzałka oporowa cechują się dużo mniejszym zużyciem energii.

Jak dużą instalację założyć, jakie panele wybrać i po jakim czasie moja instalacja się zwróci? To trzy najczęściej zadawane pytania. Pytania kluczowe i w pełni uzasadnione oddające całą związaną z fotowoltaiką filozofię. Te trzy pytania to filary podstaw ekonomii dla technologii która ma nam służyć przez bardzo długi okres. W zależności od potrzeb moc naszej instalacji dobieramy tak, by poniesione na nią nakłady znacznie zredukowały lub całkowicie wyeliminowały nasze rachunki za energię elektryczną.

Ponieważ panele fotowoltaiczne są najbardziej efektywne latem wtedy, gdy zużywamy najmniej energii elektrycznej, warto zakumulować energię, wysyłając ją do sieci energetycznej. Większość tej energii (80%) możemy odzyskać w dowolnej chwili, i w sezonie grzewczym przeznaczyć ją chociażby właśnie na ogrzewanie. Rozwiązanie takie sprawia że możemy całkowicie lub w dużej mierze ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem.


Jeśli więc jesteś już szczęśliwym posiadaczem instalacji fotowoltaicznej lub przymierzasz się do zakupu i montażu warto rozważyć czy opłacalne będzie ponoszenie kosztów związane z ogrzewaniem. Rozważ korzyści jakie daje nasz energetyczny i gorący duet, skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. Nasi partnerzy przedstawią ci najlepszą ofertę dobraną do Twoich potrzeb, wskażą możliwości finansowania i pomogą w uzyskaniu dotacji.

kontakt - Krzysztof 695564045
15 wyświetlenia0 komentarz

©2020 by Ekowiktor. Grupa Global Energy TDF