Kotły elektryczne - nie taki diabeł straszny jak go malują

Ustawy antysmogowe nakładają na nas obowiązek wymiany pieców. Rosnące ceny paliw i energii nie napawają nas optymizmem.

Z drugiej strony systemy dofinansowań i refundacji dbają o to by przez tą rzekę przejść w miarę w suchych butach.

Pozwoliliśmy sobie zrobić zestawienie możliwości i zebraliśmy w jednym miejscu garść informacji, które mogą pomóc podjąć decyzję co do wymiany i rodzaju systemu grzewczego.


Dofinansowania


Program Ciepłe Mieszkanie ( dla właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych )


Program Czyste Powietrze PLUS ( dla właścicieli domków jednorodzinnych )


Kawka PLUS Dla miasta Wrocław (wszyscy właściciele lokali )


Do kiedy musisz wymienić kopciucha przeczytasz tutaj >>>> czytaj


Wbrew powszechniej opinii ogrzewanie elektryczne nie jest wcale najdroższym z dostępnych. Na tą chwilę już zrównało się z węglem i jest tańsze od pelletu czy ekogroszku, których na rynku brakuje ( węgiel czy prąd porównanie kosztów>>> czytaj )


Oferowane przez nas urządzenia to najnowsze technologie i rozwiązania dostępne na rynku. Systemy zarządzana energią, regulacji mocy czy kontroli systemu grzewczego decydują również o tym że w swojej klasie są niezwykle tanie w użytkowaniu. Ich montaż jest szybki, tani i nie wymaga większych remontów. System Grzewczy 3D to Ekonomia, Ekologia i Technologia w każdym tego słowa znaczeniu.


Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o urządzeniach czy proponowanych rozwiązaniach dzwoń do nas 695 564 045 lub pisz ekowiktor@gmail.comDla małego mieszkania (do 60m2 )

koszt zakupu i montażu 8-9tyś zł


Modele serii BPE to urządzenia przystosowane do obsługi zewnętrznych zbiorników na ciepłą wodę. Model BP205E jest zasilany prądem jednofazowym (230V), nie wymagają więc od nas gruntownych przeróbek instalacji elektrycznej. Wbudowany zbiornik na ciepłą wodę o pojemności 35L zasilany modułem grzewczym o wysokiej efektywności grzewczej dostarczy nam nie tylko ciepło ale również ciepłą wodę. Jak wszystkie urządzenia z rodziny System Grzewczy 3D tak i ten model wyposażony został wszystkie elementy układu grzewczego dzięki czemu jego montaż jest niezwykle łatwy i szybki.Większe mieszkania (powyżej 60m2)

koszt zakupu i montażu 9-11tyś zł


Tutaj idealnie sprawdzą się modele serii BW. Są to urządzenia przystosowane do współpracy z zewnętrznym zbiornikiem na ciepłą wodę o pojemności od 60 do 200 litrów. Dzięki zastosowaniu zaworu trójdrogowego możemy sterować ciepła wodą z poziomu urządzenia. Z racji mocy urządzenia zasilane są prądem trójfazowym ( 400V) za wyjątkiem modelu BW205E (230V) Jeśli więc mamy miejsce oraz zasilanie trójfazowe to urządzenia tej serii będą idealnym rozwiązaniem.


Mieszkania i domki (powyżej 90m2)

koszt zakupu i montażu 8-10tyś zł z zbiornikiem 80-100l

koszt zakupu i montażu pełnej instalacji około 37 tyś

Tutaj sprawdzą się praktycznie wszystkie urządzenia. Ich dobór uzależniony jest od kilku czynników, z których decydującym jest ekonomia. Możemy zastosować urządzenia z serii BW do współpracy z zewnętrznym zbiornikiem CWU lub urządzenia serii BWE które nie wymagają żadnych dodatkowych zbiorników czy elementów systemu grzewczego.

Przewagą jednak serii BW jest możliwość podłączenia zbiornika na ciepła wodę z dwoma wężownicami co pozwoli nam na podłączenie zarówno pieca i instalacji solarnej dzięki której w sezonie wiosenno-letnim oraz wczesną jesienią zapewni nam ciepłą wodę użytkową praktycznie za darmoIdealne rozwiązanie


Patrząc na rosnące ceny paliw i energii wydawać by się mogło że idealne rozwiązanie nie istnieje. I nie istnieje. Możemy jedynie ograniczać koszty związane z ogrzewaniem oraz zadbać by nasze ogrzewanie było jak najmniej uciążliwe dla środowiska.

W naszej ocenie, która uwzględnia nie tylko koszty użytkowania ale również koszty zakupu takim rozwiązaniem jest zastosowanie Urządzenia serii BW raz z zbiornikiem wyposażonym w dwie wężownice . Instalacja fotowoltaiczna o mocy 5kW p oraz instalacja solarna . Koszt całości wraz z montażem może oscylować w granicach 35 tyś zł

934 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie