in.png

Kotły Indukcyjne

Niezawodność  Bezpieczeństwo Ekologia

 

Charakterystyka 

Kotły  Indukcyjne komfort Premium to jednofunkcyjne jednostki centralne przeznaczone dla centralnych systemów grzewczych. Dzięki odpowiedniej konfiguracji systemu grzewczego możemy adaptować je również na potrzeby uzyskania ciepłej wody użytkowej  z zastosowaniem wymiennika C.W.U. Kotły indukcyjne Komfort Premium doskonale współpracują z systemem ogrzewania podłogowego, tradycyjnego jak i w systemie mieszanym. jako niezależne źródło energii cieplnej lub w hybrydzie z dodatkowym źródłem np. piecem na pellet czy gaz. 

1.Kocioł indukcyjny 2. Pompa obiegowa 3.Filr Skośny 4. Grupa bezpieczeństwa 5.Naczynie przeponowe 6.Zawór odcinający 7. Zawór spustowy 8. Inny piec

press to zoom

press to zoom

press to zoom

1.Kocioł indukcyjny 2. Pompa obiegowa 3.Filr Skośny 4. Grupa bezpieczeństwa 5.Naczynie przeponowe 6.Zawór odcinający 7. Zawór spustowy 8. Inny piec

press to zoom
1/3

Kocioł Indukcyjny jest niczym innym jak kotłem elektrycznym, który zamienia energię elektryczną na energię cieplną z jedną zasadnicza różnicą. W kotle indukcyjnym nie występują grzałki oporowe, ogrzanie czynnika następuje w wyniku przekształcenia energii elektrycznej w prądy wirowe i wytworzenie w uzwojeniu pierwotnym pola elektromagnetycznego. Płyn chłodzący (woda) znajdujący się w rurze wewnątrz cewki jest poddawany silnemu nagrzewaniu, a proces cyrkulacji zapewnia jego przejście do systemu grzewczego, eliminując w ten sposób możliwość przegrzania. Zjawisko indukcji elektromagnetycznej jakie zostało wykorzystane w urządzeniu sprawia że kocioł nagrzewa wodę w bardzo szybkim tempie, cechuje się wysoka sprawnością sięgającą 99% i dużo mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Zastosowane w kotłe indukcyjnym typu KOMFORT PREMIUM rozwiązania sprawiają że jest to wyjątkowo skuteczne, bezawaryjne i długowieczne urządzenie. 

induction_heating_boiler-removebg-preview.png

Kotły indukcyjne – Sterowanie i wyposażenie

System został wyposażony w  programator umożliwiający określenie trzech niezależnych przedziałów czasowych wraz z przypisanymi do nich parametrami ciepła w systemie dobowym. Rozwiązanie to pozwała na ograniczenie zużycia energii poprzez np. zaprogramowanie pieca do pracy w tańszej taryfie lub poprzez dobranie odpowiedniej dla pory dnia temperatury.  

Kotły indukcyjne serii Premium wyposażone zostały również w wyjście na automatykę zewnętrzną dzięki której możemy kierować zdalnie pracą kotła.

Ważnym elementem jest wbudowany sterownik pompy obiegowej gwarantujący odpowiednią prace pompy nadając jej odpowiednie przyspieszenia i opóźnienia pracy. 

UM5.png

podstawowe funkcje wyświetlacza

 1. ON/OFF

 2. przedziały czasowe / aktualny program 

 3. wzkaźnik zasilania 

 4. wskaźnik poboru mocy

 5. wskaźnik pracy pompy obiegowej

 6. godzina 

 7. aktualna temperatura w systemie C.O.

 8. kontrolka grzania 

 9. kontrolna spoczynku

 10. kontrolna antyfreeze

 11. kontrolka błędu 

    

 

System został również wyposażony w wyjście na automatykę zewnętrzną dzięki czemu możemy sterować piecem z poziomu aplikacji za pomocą sterownika WiFi, lub za pomocą zewnętrznych czujników temperatury.

 

System przystosowany jest do pracy w układzie otwartym jak i zamkniętym. W wypadku układu zamkniętego niezbędnymi elementami układu są: 

 • pompa obiegowa

 • naczynie przeponowe

 • manometr

 • zawór bezpieczeństwa

 • zabezpieczenie energetyczne

Kotły indukcyjne - Bezpieczeństwo

Kotły indukcyjne KOMFORT PREMIUM należą do pierwszej klasy bezpieczeństwa pożarowego i elektrycznego, dzięki czemu można je zainstalować w dowolnym pomieszczeniu. Do pracy potrzebują wyłącznie energii elektrycznej nie ma wiec zagrożenia zatruciem spalinami czy gazem. Kocioł Indukcyjny KOMFORT PREMIUM nie posiada połączeń wysokotemperaturowych nie ma więc również zagrożenia pożarem. Prawidłowe podłączenie gwarantuje że jest to urządzenie całkowicie bezpieczne pod każdym względem.

Kotły Indukcyjne  - koszt eksploatacji

Brak części mechanicznych oraz skomplikowanej elektroniki decydują o niskiej awaryjności i długowieczności kotłów indukcyjnych (producent ich żywotność określił na 25lat). W systemach grzewczych zasilanych kotłem indukcyjnym zachodzi zjawisko elektromagnetycznego uzdatniania wody, co zapobiega przyklejaniu się kamienia kotłowego wewnątrz rur, zaworów, pomp i innych urządzeń systemu centralnego ogrzewania. Efekt ten wpływa nie tylko na pracę samego kotła, ale również decyduje o większej sprawności oraz żywotności całego systemu grzewczego.

Dynamicznie rozwijająca się i coraz bardziej popularna technologia produkcji energii "ze słońca" doprowadziła do systematycznego spadku cen na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Kocioł indukcyjny zasilany energią pochodząca z takiej właśnie instalacji pozwoli nam na darmowe ogrzewanie przez wiele wiele lat i obniży znacząco całkowite koszty utrzymania gospodarstwa domowego.

Koszt montażu kotła indukcyjnego jest nieporównywalnie niższy od jakichkolwiek innych systemów grzewczych.. Brak obowiązkowych przeglądów instalacji wentylacyjnej, komina oraz wszystkich obowiązkowych okresowych przeglądów decyduje o tym że jest on również tani w użytkowaniu. Dodatkowo koszty zakupu i montażu kotła możemy obniżyć dzięki dofinansowaniom z programu Czyste Powietrze lub Gminnych Programów Wymiany Pieców.

piec indukcyjny schemat

Kotły indukcyjne – Instalacja 

Wyposażenie systemu grzewczego w wszystkie niezbędne elementy układu, pozwala na bardzo szybki i nieskomplikowany montaż kotła i natychmiastowe podjęcie pracy.

obowiązkowe elementy układu grzewczego:

 • pompa obiegowa

 • naczynie przeponowe

 • manometr

 • zawór bezpieczeństwa

 • zabezpieczenie energetyczne

 • programator tygodniowy