Wbrew pozorom tajemniczy kocioł indukcyjny jest prostym  i tanim w montażu urządzeniem. Jego instalacja nie wymaga większych zmian w istniejącym systemie grzewczym i przypomina  podłączenie przepływowego podgrzewacza wody. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. 

Podstawowymi czynnikami które decydują o sprawności kotła i jego wydajności są kubatura pomieszczenia, izolacyjność cieplna i ilość wody w systemie grzewczym.  Co prawda producent dopuścił możliwość pracy kotła w systemach otwartych jednak doświadczenie wskazuje że kocioł działa bardziej wydajnie w systemach zamkniętych z wymuszonym obiegiem. Niezbędne jest w tym wypadku wyposażenie naszej instalacji w pompę obiegową i grupę bezpieczeństwa ( naczynie przeponowe manometr zawór bezpieczeństwa).

Co do zasilania zaleca się aby kocioł pracował na osobnym obwodzie elektrycznym ale nie jest to niezbędny wymóg. Kotły w zależności od mocy wymagają odpowiedniego zasilania 3kW i 5kW zasilanie 230V (jednofazowy) dla wszystkich powyżej 5 kW prąd trójfazowy.

Kocioł indukcyjny jest urządzeniem jednofunkcyjnym co oznaczą że przeznaczony jest do pracy w instalacji C.O.  Odpowiednia konfiguracja systemu grzewczego umożliwia jednak wykorzystanie kotła jak źródła ciepła dla C.W. U. z zastosowaniem bufora wody (np. bojler z wężownicą ). W tym celu możemy wykorzystać zawory trójdrożne lub po prostu zrobić odejście i podłączyć go na krótkim obiegu do bufora. 

Kocioł wyposażony jest w podstawowy sterownik umożliwiający regulację temperatury nośnika ciepła, oraz posiada wyjście na automatykę zewnętrzną (sterownik temperatury pokojowej). Zastosowanie zewnętrznego sterownika ( zalecany sterownik bezprzewodowy Tech ST -292 V2 ) pozwala na regulację pracy kotła z uwzględnieniem temperatury w pomieszczeniu . Rozwiązanie takie może prowadzić do oszczędności w zużyciu energii dochodzących do 15%.

Idealnym rozwiązaniem przy kotle indukcyjnym jest posiadanie instalacji fotowoltaicznej . Producent nie określił stosunku wielkości instalacji do mocy kotła tak by zaspokajała ona w pełni zapotrzebowanie na energię. Z doświadczenie wiemy jednak że dla kotłów 3kW i 5kW jest to stosunek 1:1 dla 9kW i 10kW i 15kW stosunek 0,8:1.  Wielkości te są wielkościami szacunkowymi ponieważ ilość wytwarzanej przez instalację energii jest uzależniona od wielu zmiennych.

Akredytowani Monterzy 

Jeśli chcesz aby Twoja firma znalazła sie na liście akredytowanych monterów skontaktuj się z nami 

Ekowiktor

         

 

                /indukcyjny

współpraca: Krzysztof  +48 695 564 045

sprzedaż: Krzysztof +48 695 564 045

infolinia techniczna: Marcin +48 571 459 271

dofinansowania: Przemek + 48 728 516 508

mail: ekowiktor@gmail.com

Dane Firmy

 

Global Energy TDF Sp. z o.o.

 

NIP 8481875347 KRS 0000795206

 

gen. Władysława Sikorskiego 2/46

19-300 Ełk

biuro@kotlyindukcyjne.com

Formularz Kontaktowy
  • Facebook

©2019 by Ekowiktor.