Główne zalety Kotła Indukcyjnego

Czym jest kocioł indukcyjny

Kocioł Indukcyjny jest niczym innym jak kotłem elektrycznym który zamienia energie elektryczną na energie cieplną z jedną zasadnicza różnicą. W kotle indukcyjnym nie występują grzałki oporowe, ogrzanie czynnika następuje w wyniku przekształcenia energii elektrycznej w prądy wirowe i wytworzenie w uzwojeniu pierwotnym pola elektromagnetycznego. Płyn chłodzący (woda) znajdujący się w rurze wewnątrz cewki jest poddawany silnemu nagrzewaniu, a proces cyrkulacji zapewnia jego przejście do systemu grzewczego, eliminując w ten sposób możliwość przegrzania. Zjawisko indukcji elektromagnetycznej jakie zostało wykorzystane w urządzeniu sprawia że kocioł nagrzewa wodę w bardzo szybkim tempie, cechuje się wysoka sprawnością sięgającą 99% i dużo mniejszym zużyciem energii elektrycznej w stosunku do tradycyjnych urządzeń grzewczych dochodzącym do 30 % . Zastosowane w kotłe indukcyjnym typu KOMFORT sprawiają że jest wyjątkowo skuteczne, bezawaryjne i długowieczne urządzenie. 

Dlaczego warto zainwestować w kocioł indukcyjny

Brak części mechanicznych oraz skomplikowanej elektroniki decydują o niskiej awaryjności i długowieczności kotłów indukcyjnych (producent ich żywotność określił na 25lat). W systemach grzewczych zasilanych kotłem indukcyjnym zachodzi zjawisko elektromagnetycznego uzdatniania wody, co zapobiega przyklejaniu się kamienia kotłowego wewnątrz rur, zaworów, pomp i innych urządzeń systemu centralnego ogrzewania. Efekt ten wpływa nie tylko na pracę samego kotła, ale również decyduje o większej sprawności oraz żywotności całego systemu grzewczego.

Kotły indukcyjne należą do pierwszej klasy bezpieczeństwa pożarowego i elektrycznego, dzięki czemu można je zainstalować w dowolnym pomieszczeniu. Do pracy potrzebują wyłącznie energii elektrycznej nie ma wiec zagrożenia zatruciem spalinami czy gazem. Kocioł Indukcyjny KOMFORT nie posiada połączeń wysokotemperaturowych nie ma więc również zagrożenia pożarem. Prawidłowe podłączenie gwarantuje że jest to urządzenie całkowicie bezpieczne pod każdym względem.

Dynamicznie rozwijająca się i coraz bardziej popularna technologia produkcji energii "ze słońca" doprowadziła do systematycznego spadku cen na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Kocioł indukcyjny zasilany energią pochodząca z takiej właśnie instalacji pozwoli nam na darmowe ogrzewanie przez wiele wiele lat i obniży znacząco całkowite koszty utrzymania gospodarstwa domowego.

Koszt montażu kotła indukcyjnego jest nieporównywalnie niższy od jakichkolwiek innych systemów grzewczych.. Brak obowiązkowych przeglądów instalacji wentylacyjnej, komina oraz wszystkich obowiązkowych okresowych przeglądów decyduje o tym że jest on również tani w użytkowaniu. Dodatkowo koszty zakupu i montażu kotła możemy obniżyć dzięki dofinansowaniom z programu Czyste Powietrze lub Gminnych Programów Wymiany Pieców

Ekonomia 

 • dużo niższe zużycie energii w porównaniu do tradycyjnych urządzeń

 • bardzo niski koszt montażu

 • bardzo długi okres żywotności urządzenia - nawet 25 lat​

 • brak kosztów związanych z utrzymaniem sprawności komina

 • bezawaryjność

Technologia

 • współpraca z dowolnym istniejącym systemem C.O.

 • wysoka sprawność utrzymywana przez okres 25-30 lat

 • brak osadzania się kamienia kotłowego w instalacji

 • pierwsza grupa bezpieczeństwa

 •  współpraca z automatyką zewnętrzną

Ekologia 

 • brak emisji spalin i Co2

 • zasilanie energią elektryczną pochodzącą z OZE

 • brak elementów podlegających obowiązkowej utylizacji

​​

©2020 by Ekowiktor. Grupa Global Energy TDF