Duet Energetyczny i Gorący 

Ogrzewanie domu czy mieszkania kotłem indukcyjnym zasilanym energią pochodzącą z paneli fotowoltaicznych to bez wątpienia szczytowe sięgnięcie jeśli chodzi o połączenia technologii i ekologii.

Zastosowanie paneli fotowoltaicznych może całkowicie lub częściowo kompensować wydatki związane z ogrzewaniem.  Jak dużą instalację założyć, jakie panele wybrać i po jakim czasie moja instalacja się zwróci? To trzy najczęściej zadawane pytania. Pytania kluczowe i w pełni uzasadnione oddające całą związaną z fotowoltaiką filozofię. Te trzy pytania to filary podstaw ekonomii dla technologii która ma nam służyć przez bardzo długi okres.

W zależności od potrzeb moc naszej instalacji dobieramy tak, by poniesione na nią nakłady znacznie zredukowały lub całkowicie wyeliminowały nasze rachunki za energię elektryczną.

Zalecana wielkość instalacji dla kotła o mocy 

kocioł 6kW - instalacja 5kWp

kocioł 8kW - instalacja 6,5kWp

kocioł 10kW - instalacja 8kWp

kocioł 12kW - instalacja 9,5kWp

kocioł 15kW - instalacja 10kWp 

kocioł 20kW - instalacja 15kWp

kocioł 30kW - instalacja 24kWp

UWAGA!!!

Podana moc instalacji jest wielkością uśrednioną. W zależności od decydujących czynników takich jak: izolacyjność cieplna budynku, rodzaj ogrzewania, ilość wody w systemie powierzchni, pożądanej temperatury w pomieszczeniach może się ona różnić.

Jeśli więc jesteś już szczęśliwym posiadaczem instalacji fotowoltaicznej lub przymierzasz się do zakupu i montażu warto rozważyć czy opłacalne będzie ponoszenie kosztów związane z ogrzewaniem. Rozważ korzyści jakie daje nasz energetyczny i gorący duet, skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. Nasi partnerzy przedstawią ci najlepszą ofertę dobraną do Twoich potrzeb, wskażą możliwości finansowania i pomogą w uzyskaniu dotacji.

©2020 by Ekowiktor. Grupa Global Energy TDF