11[1].png

Fotowoltaika 

Niezależność Oszczędność Ekologia 

 

Duet energetyczny i gorący...
jak darmowy prąd latem i darmowe ciepło zimą

Ogrzewanie domu czy mieszkania kotłem elektrycznym zasilanym energią pochodzącą z paneli fotowoltaicznych to bez wątpienia szczytowe sięgnięcie jeśli chodzi o połączenia technologii i ekologii. Oczywiście takie rozwiązanie wiąże się z nie małą inwestycją ale jeśli się dłużej zastanowimy, a koszty rozłożymy na lata szybko okaże się że inwestycja dość szybko się zwraca i gwarantuje nam wiele lat darmowego ogrzewania i darmowej energii. No i w końcu że wybraliśmy opcję najbardziej przyjazną środowisku.

 

​Koszty otrzymywania energii elektrycznej ze światła słonecznego były zawsze wielokrotnie wyższe niż przy wykorzystaniu innych źródeł energii. Wraz ze spadkiem cen (200-krotnym w latach 1977-2015), z większą dostępnością technologii, programami dofinansowania i rosnącą świadomością ekologiczną technologia ta stała się powszechna i ogólnie dostępna.

kocioł indukcyjny Premium .png

Ponieważ panele fotowoltaiczne są najbardziej efektywne latem wtedy, gdy zużywamy najmniej energii elektrycznej, warto zakumulować energię, wysyłając ją do sieci energetycznej. Większość tej energii (80%) możemy odzyskać w dowolnej chwili, i w sezonie grzewczym przeznaczyć ją chociażby właśnie na ogrzewanie. Rozwiązanie takie sprawia że możemy całkowicie lub w dużej mierze ograniczyć wydatki związane z ogrzewaniem.