Główne zalety Folii Grzewczych

Ekonomia 

 • niskie koszty użytkowania 

 • bardzo niski koszt montażu w porównaniu do innych rodzajów ogrzewania podłogowego

 • bardzo długi okres żywotności urządzenia 

 • brak kosztów związanych z przeglądami i serwisowaniem 

 • bezawaryjność

Technologia

 • niezależne sterowanie ogrzewaniem w każdym pomieszczeniu                                                                          

 •  bardzo szybki czas nagrzewania pomieszczeń

 • wysoka sprawność utrzymywana przez cały okres działania urządzenia 

 • brak efektu zimnych stóp

       wpływający pozytywnie na

​       koncentrację, bule mięśni i

       pleców

 • pierwsza grupa bezpieczeństwa

Ekologia 

 • brak emisji spalin i Co2

 • zasilanie energią elektryczną pochodzącą z OZE

 • brak elementów podlegających obowiązkowej utylizacji

​​

Folie grzewcze – proste i wygodne ogrzewanie 

Folia grzewcza jest elementem grzejnym zbudowanej z pasków grafitowych zalaminowanych miedzy dwiema warstwami folii poliestrowej. Grubość folii grzewczej jest bardzo niewielka – 0,4 mm. Jest produkowana o szerokości 50 cm, 100 cm i długości będącej zwykle wielokrotnością 25 cm. Folia grzewcza jest elektrycznym elementem grzewczym, który zamienia prąd elektryczny wprost w energię cieplną. Działanie folii grzewczych oparte jest o emisję  promieniowania podczerwonego, przypomina odczuwanie ciepła generowanego przez słońce. Materiał przewodzący prąd jest otoczony cienką powłoką z tworzywa sztucznego, chroniąca go przed wpływami zewnętrznymi. Zazwyczaj montowana na podłodze kojarzy się nam z ogrzewaniem podłogowym, jednak folie możemy w zależności od potrzeb układać na ścianach czy suficie. System ogrzewania powierzchniowego za pomocą foli grzewczej Heat-On pozwala na osiągnięcie najbardziej komfortowego dla człowieka poczucia ciepła w pomieszczeniu. Realizujemy to poprzez równomierne rozłożenie emisji promieniowania podczerwonego na całej powierzchni podłogi, ściany czy sufitu.

Dlaczego warto stosować folie grzewcze?

Folia grzewcza jest źródłem ciepła przyjaznym dla środowiska naturalnego. Doskonale nadaje się do współpracy z odnawialnymi źródłami energii, jak panele fotowoltaiczne. W ten sposób ogrzewanie domu może się odbywać oszczędnie przy pomocy energii elektrycznej wytworzonej we własnym zakresie.

Mała bezwładność cieplna systemu powoduje, że komfort cieplny jest odczuwany wkrótce po włączeniu ogrzewania. Możliwa jest przy tym precyzyjna regulacja temperatury i programowanie jej w poszczególnych godzinach doby i dniach tygodnia – a to wiąże się z wymiernymi oszczędnościami energii.

Ogrzewanie powierzchniowe folią grzewczą jest opłacalne ekonomicznie. Dzięki niskiej temperaturze promieniowania podczerwonego folii, oszczędność energii cieplnej potrzebnej do ogrzania domu może być zredukowana

Gdzie i kiedy warto stosowac folie grzewcze 

Odpowiednio zaplanowane i wykonane ogrzewanie foliami na poczerwień może stanowić alternatywę dla tradycyjnych systemów grzewczych. Mogą być montowane praktycznie w każdym rodzaju pomieszczeń na dowolnej płaskiej powierzchni (podłoga, sufit, ściana), wszędzie tam gdzie montaż tradycyjnego ogrzewania jest zbyt kosztowny lub wpływa na estetykę pomieszczeń.

 

Dzięki możliwości sterowania temperaturami osobno dla każdego z pomieszczeń sprawdzają się idealnie zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i halach magazynowych czy biurach. 

Odpowiednie zaprojektowanie umożliwia wykorzystanie foli grzewczej w pomieszczeniach o o dużej wysokości i kubaturze, czyli wszędzie tam gdzie tradycyjne systemy grzewcze są mało efektywne.

Folię montujemy bezpośrednio pod panelami podłogowymi lub deską lub w wypadku sufitu bezpośrednio pod płyta kartonowo gipsową. W wypadku powierzchni pokrytych płytkami ceramicznymi lub kamieniem  folie grzewczą ze względu na uzyskanie lepszego efektu grzewczego montujemy na suficie 

©2020 by Ekowiktor. Grupa Global Energy TDF